بازی Black Myth:wukong

اگر به دنبال آشنایی با ویژگی‌های یک بازی نسل جدید با ژانر اکشن و ماجراجویی هستید، جای خوبی آمده‌اید. بازی جذاب Black Myth:wukong می‌تواند شما را مجذوب خود کند

بازی Black Myth:wukong
فهرست عنوان ها

اگر به دنبال آشنایی با ویژگی‌های یک بازی نسل جدید با ژانر اکشن و ماجراجویی هستید، جای خوبی آمده‌اید. بازی جذاب Black Myth:wukong می‌تواند شما را مجذوب خود کند. در این بازی بهترین ایده‌هایی که برای هر اکشن RPG وجود دارد، یافت می‌شود و Black Myth: Wukong به‌خوبی توانسته آن‌ها را پیاده‌سازی کند. شما به‌عنوان شخصیت اصلی بازی در قالب یک میمون هستید که باید دشمنان خود را نابود کنید. برای آشنایی بیشتر با این بازی در ادامه همراه ما باشید.

معرفی بازی Black Myth:wukong

معرفی بازی Black Myth:wukong

بازی با یک قهرمان میمونی با عنوان Destined One شروع می‌شود. Wukong که بر اساس Sun Wukong از سفر به غرب ساخته شده است، در جنگل‌های خورشیدی در کوه باد سیاه به جنگجویان شبیه کوبولد می‌پردازد. دو نکته مثبت در این بازی بسیار مورد توجه قرار گرفته است؛ یکی محیط فانتزی که در بازی‌ها به‌صورت غمگین استفاده نشده است و دیگری گرافیک Unreal Engine 5 که با جزئیات و بدون رسیدن آسیب به نرخ فریم ارائه می‌شود.

جهت خرید اکانت قانونی Black Myth Wukong برای PS5
، کلیک کنید

مشکلی که وجود دارد، این است که سطوح به قدری فوق‌العاده دقیق هستند که اغلب مشخص نیست کدام مناطق واقعا قابل کاوش هستند. بازی کامل با چندین مسیر فرعی، مأموریت‌های NPC و اسرار بازتر همراه است. در این بازی که از رمان سفر به غرب الهام گرفته شده است، شما می‌توانید از ویژگی‌های جالب و کنجکاوانه اساطیر چینی لذت ببرید، شیطنت‌های متحول‌کننده‌ای مانند تبدیل کردن خود به هلو یا موهایتان به چوب بخور گرفته تا شگفتی‌های بسیار جالب دیگری که وجود دارند. تمامی شخصیت‌ها در هر شکل و اندازه‌ای به‌گونه‌ای واقع‌گرایانه به نمایش گذاشته شده‌اند. نسخه نمایشی منتشر شده از بازی ویژگی‌های بسیار جالبی را نشان می‌دهد؛ اما هنوز درک درستی از داستان را به ما نداده است. نکته شگفت‌آور این است که چگونه اسطوره سیاه با یک زرادخانه و مجموعه‌ای از ترفندها بازی را اداره می‌کند.

گیم پلی بازی Black Myth: Wukong

گیم پلی بازی Black Myth: Wukong

گیم پلی بیشتر بر روی خلاص شدن از یک حمله و سپس تنبیه کردن حریف به دلیل این باور که ممکن است به شما ضربه بزند، متمرکز است. تمام احساس جاخالی دادن برای هر کسی که زمان قابل‌ توجهی را با این نوع بازی سپری کرده باشد، آشنا خواهد بود. جاخالی دادن نیروی استقامتی را کاهش می‌دهد که با توقف حرکت به سرعت شارژ می‌شود. جاخالی دادن همیشه سریع و فوری است؛ اما به‌صورت بی‌پایان نمی‌توانید جاخالی بدهید. در حالت کلی استقامت کافی وجود دارد که با یک زمان‌بندی خوب، می‌توانید تقریبا در برابر هر چیزی که حریف به سمت شما می‌زند، مانور دهید.  طلسم‌هایی که در طول بازی در اختیار شما قرار می‌گیرد، توانایی بی‌حرکت کردن دشمن در اواسط حرکت و همین‌طور باز کردن آن‌ها برای حمله است.

شخصیت ووکونگ در نبردها

یک درخت مهارت گسترده و بدون ارتقا در پیش روی شما قرار دارد که می‌تواند رضایت‌بخش باشد؛ اما عادت کردن به آن کمی زمان می‌برد. حملات سبک به سرعت انجام شده و از صدای خوبی برخوردار هستند. در این بازی شما از حملات سنگین برخوردار نیستید. استفاده از حملات و ضربات ترکیبی با روش‌های خاصی قابل ‌انجام است. اگر به طور معمول روی حمله سنگین ضربه بزنید، در یک انیمیشن طولانی برای چرخشی که آسیب زیادی وارد نمی‌کند، قفل خواهید شد. حملات باردار برای شلیک کردن یا بیهوش کردن کافی است و می‌توانید استفاده زیادی از آن‌ها داشته باشید.

برخی از دشمنان در این بازی انسان‌نما هستند که از ترکیبات چند اسلحه استفاده کرده و احتمالا شما را مجبور به جاخالی دادن می‌کنند. برخی از آن‌ها غول‌های بزرگی هستند که از قدرت هرکول استفاده می‌کنند و حملات ویران‌کننده‌ای دارند. در حالت کلی برای هر مبارزه، ریتم مشخصی وجود دارد. در نبردها، ووکونگ به‌سرعت تبدیل به یک شخصیت فوق‌العاده چابک می‌شود که شما را میخکوب خواهد کرد.

انواع درخت مهارت در بازی Black Myth: Wukong

انواع درخت مهارت در بازی Black Myth: Wukong

در نسخه آزمایشی سه درخت مهارت وجود دارد:

  • یکی برای جادوها
  • یکی برای مزایای عمومی
  • یکی برای سه سبک مبارزه

هر کدام از آن‌ها قابلیت‌های مختلفی را برای شکست دادن دشمنان در اختیار شما قرار می‌دهند. هر یک، از استراتژی‌های مختلفی برای حملات برخوردار هستند. با پیشرفت در بازی، یک سطح بالاتری از حمله باردار برای شما فعال می‌شود. حملات باردار می‌تواند التیامی برای انرژی شما باشد. با ارتقا به سطوح بالاتر، سلاح‌های بهتری در اختیارتان قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از انرژی ذخیره شده برای فرود اسلم‌های سنگین با دسترسی بسیار بیشتر استفاده کنید.

طلسم‌های بازی

اولین طلسمی که فقط چند دقیقه بعد از بازی می‌توانید دریافت کنید، Immobilize نام دارد. این طلسم، دشمنان از جمله باس‌ها را برای چند ثانیه در جای خود منجمد می‌کند و به همان اندازه که به نظر می‌رسد، قدرتمند است. بنابراین شما می‌توانید دشمنان خود را منجمد کنید و تا وقتی که یخ زده‌اند و نمی‌توانند نفس بکشند، پشت سرشان راه بروید. یک Immobilize معمولا زمان کافی برای حذف هر دشمن معمولی یا دریافت یک ترکیب کامل است. این حالت شبیه به تقلب به نظر می‌رسد. البته شما نمی‌توانید یک Boss را در طول اکثر ترکیب‌های حمله مسدود کنید؛ اما زمان برای مدتی ثابت خواهد شد. این اولین طلسم در بازی است.

جهت خرید اکانت قانونی Black Myth Wukong برای PS5
، کلیک کنید

چهار اسلات برای جادوها وجود دارد و در نهایت برای هر شکاف، طلسم‌های متعدد با یکدیگر رقابت خواهند کرد. شما می‌توانید با ترکیب‌های سریعی دشمنان خود را نابود کنید و از طلسم‌های تبدیل کمک بگیرید. جذب آسیب در حالی که خودتان آسیب قدرتمندی وارد می‌کنید، به طلسم‌های تبدیل، ابزار قدرتمندی می‌دهد. برخی از تغییر حالت‌ها، ابزارهای قدرتمندی را برای نابودی در اختیار شما قرار خواهند داد.

ویژگی‌های کلی بازی

بر اساس آنچه که گیمرها بیان کرده‌اند، برخی از ویژگی‌های اساسی بازی عبارتند از:

  • صداگذاری عالی
  • جلوه‌های بصری فوق‌العاده
  • سرگرم‌کننده
  • طلسم‌های جادویی
  • نبردهایی با مجموعه‌ای از حملات متنوع

جهت خرید انواع اکانت های قانونی ظرفیتی پلی استیشن، کلیک کنید

سخن پایانی

Black Myth: Wukong جدیدترین حماسه اکشن و امیدوارکننده از چین است که مدت‌هاست تحت سلطه بازی‌های موبایلی قرار دارد؛ اما به طور فزاینده‌ای موفقیت و توجه جهانی را روی کنسول و رایانه شخصی به خود جلب خواهد کرد. این بازی پرطرفدارترین بازی استیم و یکی از جذاب‌ترین بازی‌های سال است. گیمرهای نسخه نمایشی ادعا دارند که شهرت این بازی، شایسته آن خواهد بود. البته هنوز چیزهای زیادی باقی مانده است که در بازی کامل می‌توانیم شاهد آن‌ها باشیم.

منابع:

https://www.pcgamer.com/games/rpg/my-first-2-hours-with-black-myth-wukong-were-a-flurry-of-demanding-boss-fights-unbelievably-pretty-characters-and-a-surprisingly-sparse-world/

https://www.gamesradar.com/games/action-rpg/black-myth-wukong-hands-on-preview/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه